• Turnaj v minihádzanej

• V  športovej hale v Topoľčanoch sa 24.1.2024 uskutočnil turnaj v minihádzanej pre žiakov 1.- 5. ročníka. Zúčastnilo sa ho aj družstvo našich žiakov, pre ktorých  to bola nová a dôležitá skúsenosť, veď s hádzanou viac - menej začali len v rámci krúžkovej činnosti. Snáď im nadšenie pre hádzanú vydrží. :-)

• Učíme sa pre život

• Štvrtáci na hodinách slovenčiny  - príprava pre život. Už teraz si vedia samostatne pripraviť (určite len s minimálnou domácou pomocou) prezentácie na rozličné témy a nádherne ich odprezentovať pred triedou, bez toho, aby iba čítali. Môžu sa od nich učiť aj starší. Nielen od týchto dvoch žiakov, ale aj od ostatných z triedy. Všetci sú šikovní.

• ŠALIANSKY MAŤKO - školské kolo

• Školské kolo Šalianskeho Maťka - súťaže v prednese povesti, sa uskutočnilo 17.1.2024 v priestoroch školy. Zúčastnilo sa ho spolu 18 detí z 2. - 7. ročníka. Deti boli rozdelené do 3. kategórií, v ktorých napokon porota rozhodla o nasledovnom poradí:

1. kategória (2. a 3. roč.):

1. Veronika Veverková (2.A), 2. Tatiana Hainová (2.A), 3. Barbora Matušíková (2.A)

2. kategória (4. a 5. roč.):

1. Martina Hainová (4.A), 2. Nela Španková (4.A), 3. Eliana Ondrušová, Pavol Meluš (4.A)

3. kategória (6. a 7. roč.):

1. Timea Illášová (6.A), 2. Alex Veverka (7.A), 3. Martin Prístupník (7.A)

Víťazom držíme palce vo vyššom kole!

• Pomáhame...

• Po obecných vianočných trhoch, ktorých súčasťou bola aj naša škola, sme avízovali, že finančný výťažok z nášho stánku venujeme rodine, ktorá peniaze potrebuje na liečbu chorého dieťaťa. A tak sa stalo :-) Pani Martina Grmanová si v prítomnosti vedia školy prevzala čiastku z rúk Lenky Minárskej, ktorá sa zhostila v našom stánku úlohy pokladníčky. Veríme, že peniažky Samkovi a jeho rodičom aspoň trochu uľahčia boj s jeho chorobou. Grmanovci, držíme Vám palce!

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch od 8.1. do 12.1.2024 sa žiaci 7.- 9. ročníka (spolu 38 žiakov) zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku Ski Opalisko v Závažnej Porube. Pre siedmakov to bola prvá skúsenosť s lyžiarskym kurzom, pre ôsmakov a deviatakov to bol už zdokonaľovací kurz. Spolu so 4 pedagógmi - inštruktormi, jednou pedagogickou asistentkou a zdravotníčkou zažili mrazivý týždeň na svahu plný zážitkov, ale čo je hlavné, bez úrazu a bez problémov. Deti si užívali nielen lyže, ale aj večery v spoločnosti spolužiakov v penzióne Moravica v Liptovskom Jáne, kde boli ubytovaní.

Video zostrihal Filip Fazekaš z 8.B ....šikovný chlapčisko:-)