• Imatrikulácia prvákov

• Dňa 22. 11. 2023 sa v našej škole uskutočnila Imatrikulácia prvákov. Našich najmenších do cechu žiackeho oficiálne v kráľovskom prevlečení pasoval veľkou ceruzou pán riaditeľ, ktorému asistovali triedna pani učiteľka s pani asistentkou.Pred samotným obradom žiaci zložili sľub prváka, ktorý spečatili podpisom. Potom museli dokázať svoju šikovnosť a múdrosť pri rôznych aktivitách. Deti sa hrali, spievali a dokonca si aj zatancovali. Na záver ich všetkých čakala sladká odmena.

• Futbalový zážitok v Nitre

• Do školy prišla zaujímavá ponuka pre žiakov - zúčastniť sa medzinárodného futbalového zápasu v kategórii U21 medzi mužstvami Slovenska a Chorvátska. Zápas sa odohral 16.11. na štadióne pod Zoborom v Nitre. Žiaci, samozrejme, túto možnosť využili a v popoludňajších hodinách vyrazili v sprievode p.asistentiek do Nitry. Kto by lepšie vedel podať informáciu o tomto zápase ako ten, kto tam bol. A tak sa podujali Viky Mišutová a Pavlína Košíková z 9.A napísať krátky report z tohto futbalového stretnutia. V plnom znení si ho môžete prečítať TU

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Prvý úspech na poli predmetových olympiád sme žali 15.11.2023, kedy nás v okresnom kole uvedenej olympiády reprezentovala Emily Vargová z 9.A. Umiestnila sa na krásnom 2. mieste, čo, bohužiaľ, nestačí na postup do vyššieho kola. Emily sa musela popasovať s písomným testom, s transformáciou textu a s ústnou časťou, kde okrem iného bol hodnotený aj jej slovný prejav. Potešila nielen p.uč. Strakovú, ktorá Emily pripravovala, ale aj  ostatných. Tešíme sa a blahoželáme!

• Vedátorské "čarovanie"

• Zaujímavé video z 15.11.2023 z krúžku Vedátor vzniklo vďaka Filipovi Fazekašovi (8.B), s ktorým sa chceme s vami podeliť...trochu sme "čarovali" s ohňom :-)

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Jedným z pravidelných podujatí, do ktorých sa naša škola každoročne zapája, je Medzinárodný deň školských knižníc. Tento rok to bolo 23.októbra. Témou, ktorú sme si stanovili  bolo "Cestujeme s Valentínou", čo je hrdinka detskej knižky, ktorú deti na 1. stupni v priebehu dopoludnia spoznávali. Dokonca sa online spojili s autorkou tejto knihy - Patríciou Tallovou, ktorá im okrem iného porozprávala, ako kniha vznikala a aké dôležité je čítanie kníh. Deň následne pokračoval aktivitami v jednotlivých ročníkoch, ktorých nosnou témou bolo cestovanie po Slovensku. Pracovali aj žiaci 2. stupňa, ktorí sa virtuálne, prostredníctvom kníh a cestopisov vybrali aj do ďalekých krajín, napr. vďaka tvorbe Borisa Filana. Reálni cestovatelia boli niektorí žiaci 8. a 9. ročníka, ktorí vystúpili na Veľký Tribeč, kde založili novú vrcholovú knihu, o čom sme písali v inej novinke. Lepšiu predstavu o tomto zaujímavom dni vám poskytnú fotky.

• "Vedátor" v akcii

• Týždeň 6.11 - 12.11.2023 bol vyhlásený ako Týždeń vedy a techniky na Slovensku. Pri tejto príležitosti sme aj my chceli prispieť, ako sa hovorí, "svojou troškou do mlyna" a zorganizovali sme podujatie "Vedátor v akcii". Počas 9. novembra  žiaci z tohto krúžku pod vedením svojej pani učiteľky Bielichovej pripravili pre žiakov 1.- 5. ročníka vedátorské aktivity, na ktorých si mohli žiaci naliať dúhu do skúmavky, napísať odkaz tajným písmom, preniknúť do mikrosveta, či navštíviť bunkové kráľovstvo. Všetci svoju úlohu zvládli vynikajúco a veľká pochvala patrí Vedátorom z 8. ročníka, ktorí na jedničku zvládli rovesnícke učenie! :-)

• NOC STRAŠIDIEL

• Prvý novembrový piatok, 3.11.2023, sa uskutočnila dlho očakávaná Noc strašidiel. Priestory školy sa premenili na tajomné a strašidelné komnaty, v ktorých žiaci museli plniť rôzne úlohy. Avšak najväčším odhodlaním bolo prekonať svoj strach. Po úspešnom zdolaní všetkých komnát deti v telocvični zabával kúzelník so svojím magickým vystúpením a na záver si pozreli strašidelnú rozprávku. A ako aj v rozprávke, tak aj v Noci strašidiel nakoniec všetko dobre dopadlo.

• Poplatky za ŠKD a MŠ

• Vážení rodičia!

Žiadame Vás, aby ste do konca novembra zaplatili poplatky za ŠKD a MŠ za mesiace november aj december kvôli koncoročnému účtovaniu. Ďakujeme za pochopenie.

• Jesenné tvorenie v ŠKD

• Koncom októbra sa intenzívne tvorilo aj v ŠKD - deti naplno využili svoju fantáziu a z pestrofarebného lístia a plodov jesene vyrobili množstvo zaujímavých dekorácií, ktoré následne naaranžovali na chodbe školy, čím vznikla pekná jesenná výstavka. Veď posúďte sami :-) ...