• Čiastočné obnovenie prevádzky

• Vážení rodičia, milí žiaci. Od pondelka 1. 6. 2020 bude čiastočne obnovená prevádzka ZŠ s MŠ Solčany. Napriek tomu, stále platia prísne epidemiologické opatrenia a naša škola sa musí podriadiť rozhodnutiam Hlavného hygienika SR, ako aj rozhodnutiam Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. A v prvom rade nám záleží na zdraví a bezpečnosti zverených detí a našich zamestnacov. Preto sa mení zloženie skupín detí a žiakov, preto musíme doržiavať zvýšené bezpečnostné pravidlá a preto sa škola neobnoví v pôvodnom režime, ale v "špeciálnom".

Verte, že robíme všetko pre to, aby sme Vám aj Vašim deťom zjednodušili súčasnú zložitú situáciu. Budeme preto ku všetkému, čo sa týka znovuotvorenia prevádzky ZŠ s MŠ pristupovať s maximálnou vážnosťou a zodpovednosťou.

• Základné informácie o čiastočnom obnovení prevádzky školy

• - deti v materskej škole sú rozdelené na skupiny s maximálnym počtom 15 detí

- žiaci v základnej škole sú rozdelení do skupín s maximálnym počtom 20 detí

- pred prvým nástupom do MŠ alebo ZŠ zákonný zástupca odovzdá zamestnacom školy prehlásenie o zdravotnom stave dieťaťa     prehlasenie_ZZ_o_zdravotnom_stave_MS.docx

prehlasenie__ZZ_o_zdravotnom_stave__ZS.docx

(vzory tlačív si bude možné vyzdvihnúť aj v škole a následne ich vyplnené priniesť pri nástupe do školy 1.6. 2020)

- pri ceste do školy sa sprevádzajúce osoby a žiaci riadia opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ. Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch školy nepohybujú

- základná škola zabezpečí každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty žiakov každej skupiny a dezinfekciu rúk všetkých osôb pri vstupe do budovy

- každý žiak ZŠ a deti v MŠ budú mať so sebou dve čisté rúška a balíček hygienických vreckoviek na každý deň, v ktorom sa zúčastnia vyučovania

- preberanie žiakov a ranný zdravotný filter v ZŠ bude prebiehať od 7:15 h do 7:45 h. Vyučovanie v ZŠ začína o 7:45 h

- preberanie žiakov a ranný zdravotný filter v MŠ bude prebiehať od 7:00 h do 8:00 h

- sprevádzajúce osoby a deti sa riadia pokynmi zamestnacov ZŠ s MŠ Solčany

- žiaci prvého až piateho ročníka, ktorí sa nezúčastňujú vyučovania a žiaci ostatných ročníkov pokračujú v dištančnom vzdelávaní

zakladne_informacie_o_ciastocnom_obnoveni_prevadzky.docx

• Vyučovanie od 1.6.2020

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že od 1.6. do 30.6.2020 budú žiaci 1. - 4 ročníka rozdelení do iných skupín ako počas roka. Rozdelenie tried sa bude tvoriť na základe toho, či žiaci budú alebo nebudú navštevovať školský klub detí. Tieto a ďalšie informácie sa dozviete na stránke našej školy v najbližších dňoch.

• Čiastočné obnovenie prevádzky

• Vážení rodičia, Rozhodnutím ministra školstva, vedy výskumu a športu zo dňa 22. 5. 2020 a rozhodnutím zriaďovateľa sa čiastočne obnovuje prevádzka ZŠ s MŠ Solčany od 1. 6. 2020. Do materskej a základnej školy môžu rodičia umiestniť deti na základe vlastného uváženia a s prihliadnutím na situáciu v domácom prostredí, ako aj v obci a regióne. V základnej škole je umožnený návrat deťom na prvom stupni (ročníky 1. až 4.) a žiakom piateho ročníka. O podrobnostiach sa dozviete na stránkach ministerstva, našej školy, alebo portálu ucimenadialku.sk https://ucimenadialku.sk/usmernenia/otvaranie-skol

Najdôležitejšie pokyny budeme zverejňovať na stránke školy, alebo informovať rodičov cez EduPage. Zároveň Vás, vážení rodičia, žiadam o maximálnu disciplinovanosť a doržiavanie pokynov školy a pedagogického zboru, nakoľko sa stále jedná o mimoriadnu a vážnu situáciu. Zároveň Vás ubezpečujem, že zo strany školy a obce sme uskutočnili všetky opatrenia vyplývajúce z Rozhodnutia ministerstva ako aj z usmernení Úradu verejného zdravotníctva SR.

• Rozvrh počas prerušenia vyučovania

• Vážení rodičia, na základe nového usmernenia ministerstva školstva zo dňa 28.4.2020, ktoré stanovilo vyučovacie predmety a počty hodín v jednotlivých ročníkoch, sme vytvorili rozvrh vyučovania. Čas pre jednotlivé predmety a spôsob vyučovania (online hodina alebo samoštúdium) určujú učitelia. Pokračujeme aj vo vyučovaní v rámci ostatných predmetov, ktoré nie sú v rozvrhu, ale v tom prípade sa jedná o neklasifikované predmety. Veríme, že táto úprava už nebude dlho v platnosti a čoskoro sa vrátime do normálneho režimu.

tabulka_-_rozvrh-_od_6.5.2020.docx