• Zápis do Materskej školy

• Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR určuje termín podávania žiadostí o prijatie detí do materskej školy pre nasledujúci školský rok od 30. apríla 2020 do 31. mája 2020. Pri podaní žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy sa nebude vyžadovať potvrdenie o zdravotnom stave. Dieťa bude prijaté iba na adaptačný pobyt. Podrobnosti o spôsobe zabezpečenia prijímania detí do MŠ budú priebežne doplnené.

Žiadosti na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2020/2021 sa budú podávať od 30. apríla 2020 do 31. mája 2020. Konkrétnejšie informácie o zápise do MŠ Solčany získate v sekcii materská škola. Od uvedeného termínu je na našej stránke  zverejnená elektronická prihláška.

• Oznam pre žiakov a zákonných zástupcov

• Na základe Usmernenia na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie a pedagogickej rady uskutočnenej 17. 4. 2020 (per rollam) Vám oznamujeme, že sa nebudú klasifikovať nasledovné predmety - zoznam_neklasifikovanych_predmetov.doc  Neznamená to, že vyučujúci nemôžu deťom zadávať úlohy a naďalej pracovať so žiakmi v rámci daných predmetov. Tieto predmety však nebudú na koncoročnom hodnotení klasifikované známkou.

Na tomto odkaze sa nachádza usmernenie na hodnotenie a klasifikáciu žiakov, ktoré je upravené na podmienky našej školy USMERNENIE_K_HODNOTENIU_ZIAKOV_ZSsMS_Solcany.docx

• Zápis do prvého ročníka

• Vážení rodičia, od dnešného dňa je na našej stránke sprístupnený formulár na zápis detí do prvého ročníka  na školský rok 2020/2021. Za súčasného stavu bude zápis prebiehať elektronicky, bez prítomnosti detí. Žiadosť je možné vyplniť na našej stránke a následne vyplnenú žiadosť podpíšu obaja zákonní zástupcovia dieťaťa. Podpísanú žiadosť je možné poslať vo forme listu na adresu školy, vhodiť do schránky upevnenej na prvej budove, alebo priniesť osobne v termíne od 27. 4. 2020 do 30. 4. 2020 od 7:30 do 13:30.

Pre ďalšie informácie týkajúce sa zápisu detí do prvého ročníka môžete získať na uvedených kontaktných adresách a telefónnych číslach od zamestnacov školy, respektíve na stránkach MŠVVaŠ SR , stránke www.uciemnadialku.sk a zo stránky ZŠ s MŠ Solčany.

Dňa 9.4.2020 vydalo MŠVVaŠ SR Usmernenie_k_zapisu_deti_na_plnenie_PSD.doc, kde sú zhrnuté všetky informácie k prebiehajúcim zápisom detí do prvého ročníka pre budúci školský rok. Taktiež je tu vzorové tlačivo Formular_-_udaje_potrebne_k_zapisu.doc pre prípad, že formulár z našej stránky sa Vám nedá vyplniť, alebo vytlačiť.

O všetkých zmenách, alebo novinkách Vás budeme priebežne informovať.

• Pomoc pre začlenených žiakov

• Na našej stránke v sekcii kontakty sú zverejnené mailové kontakty na pani asistentky a školskú psychologičku. V tomto kritickom čase Vám chceme výsť v ústrety a aspoň touto cestou pomôcť pri zvládaní tejto zložitej situácie.