• Zápis žiakov do prvého ročníka.

Vážení rodičia,

zápis detí do 1.ročníka pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční 8. apríla 2024 od 14:00 do 16:00 hod a 9. apríla od 13:30 do 14:30 hod.

Pri zápise bude potrebné predložiť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz zákonného zástupcu, prihlášku a 35 eur na nákup rovnakých školských potrieb pre žiakov 1.ročníka. Prihlášku si môžete vyplniť elektronicky na našej web stránke školy, následne vytlačiť a podpísanú oboma rodičmi priniesť na zápis. Ďalšie informácie nájdete na odkazoch k zápisu žiakov.

• 2 % dane

Vážení rodičia!

Prosíme Vás o pomoc spôsobom odovzdania 2% z daní pre naše Rodičovské združenie. Informácie nájdete v sekcii VIAC - 2%. Ďakujeme už vopred všetkým, ktorí sú ochotní nás podporiť.

• Veľkonočná výzdoba

Žiaci 4. ročníka prijali tento rok ďalšiu výzvu – pripraviť veľkonočnú výzdobu. Svojej úlohy sa zhostili bravúrne. Od kreslenia a strihania papierových makiet až po krásne vymaľovanie drevených zajačikov a vajíčok. Keďže v škole nemáme dielne, museli pracovať v triede. Práce bolo naozaj veľa, nie všetko sa dalo počas vyučovania urobiť a stihnúť, preto patrí veľké poďakovanie všetkým, ktorí obetovali aj svoj voľný čas a pomohli pri realizácii tejto výzdoby. S dokončovacími prácami štvrtákom pomohli aj pani asistentky M. Ondrušová a Melušová. Ďakujeme pánovi Petrovi Mišovičovi za materiál, z ktorého zajačikov a vajíčka aj vyrezal. Výzdoba je umiestnená v centre obce – pred domom kultúry.

• Geografická olympiáda - okresné kolo

Po úspešnom absolvovaní školského kola Geografickej olympiády sa do okresného kola dostali bratia Damián a Tobias Vorčákoví, ktorí súťažili vo svojej kategórii (žiaci 8. a 9. ročníkov). Síce sa chlapci neumiestnili na popredných miestach, bola to pre nich, ako riešiteľov okresného kola, dobrá skúsenosť. V tejto kategórii majú možnosť zabodovať aj o rok. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Tanečný kurz

Pre žiakov 8. a 9. ročníka nastali špeciálne chvíle. Tí, ktorí mali odhodlanie a nebáli sa výzvy, začali navštevovať tanečný kurz, ktorý vyvrcholí slávnostným Venčekom 17. mája 2024. Žiaci sa pravidelne stretávajú v školskej telocvični a pod vedením tanečných lektorov kúsok po kúsku zdolávajú jednotlivé spoločenské či latinskoamerické tance. Už sa tešíme na výsledok ;-)