• Začiatok školského roka 2020/2021

• Riaditeľstvo základnej školy s materskou školou Solčany oznamuje rodičom, že školské vyučovanie v školskom roku 2020/2021 začne dňa 2.9.2020 o 8:00 h. Vzhľadom k opatreniam COVID 19 sa otvorenia školského roka môžu zúčastniť len rodičia žiakov prvého ročníka. Ostatní rodičia nebudú vpustení do budovy školy. Samotné otvorenie bude prebiehať iba v triedach. Žiadame vás, aby ste svojim deťom vytlačili a vyplnili zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu, ktorý dieťa odovzdá svojej triednej učiteľke hneď pri príchode do školy. Tento dokument je zverejnený na stránke školy. Zároveň si žiak musí so sebou priniesť aj dve ochranné rúška, ktoré bude používať počas vyučovacieho procesu. Ostatné informácie dostanú žiaci od svojich triednych učiteľov.

Prevádzka materskej školy začne 2.9.2020 o 6:30 h. Pri nástupe do MŠ treba deťom priniesť papučky, pyžamo a dve rúška.

• Základné informácie pre nový školský rok 2020/2021

od 2. septembra sa opäť začína školský rok. Pre tento školský rok vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu manuál, ktorý sa týka fungovania škôl a školských zariadení.

Manuál pre základné školy upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v daných zariadeniach pre školský rok 2020/2021. Cieľom dokumentu je stanoviť základné prevádzkové podmienky po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní. Upravuje iba tie základné prevádzkové podmienky, ktoré sa líšia (či sú upravené nad rámec) od štandardných podmienok vyplývajúcich zo školských, hygienických, pracovnoprávnych a ďalších predpisov.

Bližšie informácie nájdete na tomto odkaze:

Manuál pre materské školy upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v materských školách pre školský rok 2020/2021. Cieľom dokumentu je stanoviť základné prevádzkové podmienky materských škôl po dobu trvaniapandémie ochorenia COVID-19 a potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní. Upravuje iba tie základné prevádzkové podmienky, ktoré sa líšia (či sú upravené nad rámec) od štandardných podmienok vyplývajúcich zo školských, hygienických, pracovnoprávnych a ďalších predpisov.

Bližšie informácie nájdete na tomto odkaze: https://www.minedu.sk/materske-skoly/

Jednou zo základných podmienok pri prvom nástupe do škol a škôlky e vyplnený zdravotný dotazník, ktorý nájdete an tomto odkaze.

zdravotny_dotaznik_MS_september_2020.docx

zdravotny_dotaznik_ZS_september_2020.docx

• Pracovné zošity

Od školského roka 2020/2021 nebudeme pre žiakov druhého až deviateho ročníka zabezpečovať zošity a ďalšie pomôcky.