•

Sme základná škola s materskou školou Solčany. Solčany sú najväčšou obcou topoľčianskeho okresu. Naša škola bola postavená v roku 1966. V súčasnosti ju navštevuje 186 žiakov zo Solčian  a Krnče.
          Naša škola sa vo svojej činnosti sústreďuje na tieto oblasti:

1. Informatika - pokračujeme v projekte Infovek a zapojili sme sa do projektu Digitálni štúrovci.V súčasnosti pracujeme na projekte Premena tradičnej školy na modernú. Výsledkom tohto projektu bude nielen nová technika v našej učebni, ale aj učebné pomôcky na mnohé vyučovacie predmety. Na tomto projekte pracuje takmer celá naša škola. Neustále modernizujeme počítačovú učebňu, ktorú používame aj v mimovyučovacom čase.
          2. Vyučovanie cudzích jazykov -cudzí jazyk vyučujeme už od prvého ročníka a modernú jazykovú učebňu plne využívame od roku 2007. V budúcnosti chceme vybudovať prenosnú učebňu, aby sa mohli moderne učiť jazyk obidve skupiny, na ktoré sú triedy rozdelené. Do kabinetu cudzích jazykov sme zakúpili nové učebné pomôcky a moderné programy.

3. Telesná kultúra a šport - zavedenie športových krúžkov aj pre žiakov 2. - 4. ročníka, organizovanie športových olympiád, základného a zdokonaľovacieho plaveckého výcviku, lyžiarskeho výcviku a školy v prírode. Do kabinetu sme zakúpili množstvo nových pomôcok, hlavne na florbal, futbal,ale aj iné športy.

4. Starostlivosť o zdravie žiakov a zamestnancov školy - sústavne zlepšovať životné prostredie, uplatňovať humanizáciu vyučovania .
          5.   Výchova žiakov ku kladnému vzťahu k svojmu regiónu - organizovanie vystúpení žiakov pre verejnosť, zverejňovaní prác v obecných novinách, vydávanie ročenky, organizovanie výchovných koncertov a návštevy divadelných predstavení. Zapojili sme sa do projektu, v rámci ktorého naši žiaci nacvičujú pásmo Solčianska svadba.
          6. Podpora talentovaných žiakov - zapájanie žiakov do športových a vedomostných súťaží .
          7. Zvýšená pozornosť slaboprospievajúcim žiakom - spolupráca s pedagogicko-psychologickou poradňou v Topoľčanoch a s rodičmi.

Našim cieľom je vychovávať mladých ľudí, ktorí budú mať radosť zo života a budú schopní uplatniť sa v dnešnom modernom svete.